top
Aktualności
Kongres Edukacyjny IT i Szachy
Edukacja Przez Szachy w Szkołach Podkarpacia Podstrona dla nauczycieli
Matematyka i szachy członków SKKS
Szachistki i szachiści SKKS
Szkółka Szachowa NADZIEJA
Historia Szachowego Niedźwiadka
Szachy do szkół
Sobotnie Turnieje Szachowe 2018
Szachy Szkolne ( SZS, szkół województwa podkarpackiego )
Turnieje SKKS 2017
Wielcy szachiści
Turniej Złota Wieża w Przemyślu
Miś szachista szuka swego właściciela
Turniej Szachowy o Puchar Dowódcy 5BSP
GALERIA zainteresowań szachistów SKKS MDK
Krasiczyn WIEŻA
HISTORIA SZACHÓW
Ligowe Starty SKKS
Starty Zawodników SKKS 2016
Starty zawodników SKKS 2010-2011
Szachy inwestycją w umysł i wychowanie - Szkółki szachowe
Starty zawodników SKKS w 2012
Starty zawodników SKKS MDK w 2013
Aleksandra Ligęza w Poroninie - maj 2013
Przemyscy Celnicy z SKKS Wicemistrzami Polski po raz TRZECI !!!
Bustrowice 16 II 2013
Sukces Mateusza Mazurka w Krośnie
Wiśniowa 2013 start Oli,Zuzi i Bartłomieja
Start Anny Gduli w Podkarpackiej Szachownicy 2013
Aleksandra Ligęza w Jastrzębiej Górze II 2013
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - Krosno,8 czerwca 2013
Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych
Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego SZS w Szachach 18 VI 2013 Górno
Lubenia 21-23 VI 2013 MM Młodzików
XXIII Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki
Półfinały 2013 - Solina
Ania i Michał zwyciężają w Tomaszowie Lubelskim
Starty zawodników SKKS w 2014
Turnieje Szachowe SKKS 2009, 2010
Turnieje Szachowe SKKS 2011
Szukamy Wolontariuszy
Starty zawodników SKKS w 2015
Turnieje Szachowe SKKS 2012
Turnieje szachowe SKKS 2013 2014 2015
Wilhelm Dańczak
MTS Szachowa SANOWA
Stanisław Marko
Przemyskie Talenty
Memoriały Szachistów
MASZEK SZACHOWA AKADEMIA
Inne imprezy szachowe SKKS MDK
Strony i szkoleniowe materiały szachowe dla zawodników S-KKS
Informacje o S-KKS - mini BiP
Inne turnieje - komunikaty
Kontakt

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego SZS w Szachach 18 VI 2013 Górno

 Finał XIV Mistrzostw Szkół Podstawowych woj.Podkarpackiego-chłopcy. kl. IV-VI
Górno, 18-19 czerwca 2013 roku.

Start Reprezentacji Szkół Miasta Przemyśla w Szachach


Szkoły Podstawowe

Dziewczęta Klasy I-III
Anna Gdula
Wicemistrzynią (SKKS/MDK SPNr 4) 

Dziewczęta Klasy IV-VI
Alicja Siwy - 16 miejsce (MDK SP Nr 4)

Chłopcy Klasy I-III
Michał Mazur - 10 miejsce (SKKS/MDK SP Nr 15)

Chłopcy Klasy IV-VI 
Jakub Korta - III miejsce
(SKKS/MDK SP Nr 16 - ZSzOI)

Dziewczęta Szkoły Ponadgimnazjalne
Inga Białowąs - III miejsce

Justyna Jeżak - V miejsce

Chłopcy Szkoły Ponadgimnazjalne
Gabriel Bożek - XI miejse

Chłopcy Gimnazja
Paweł Jeżak - IX miejsce

W dniach 18-19 czerwca 2013 roku w Górnie odbyły się zawody Finał XIV Mistrzostw Szkół Podstawowych Województwa Podkarpackiego w Szachach Indywidualnych.
Liczna 17 osobowa reprezentacja Przemyśla dotarła do Górna pod opieką Pani Renaty Białowąs 
- nauczycielki SP Nr 4 oraz Pani Anety Ligęzy - nauczycielki SP Nr 16. 
Nad uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych czuwała Pani Aneta Demko.
 
W 51 osobowej grupie chłopców kl. IV-VI  najlepszy wynik z  7 osobowej ekipy przemyskich uczniów III miejsce uzyskał Jakub Korta  ( 7 pkt. ) wychowanek szkółki SKKS MDK - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 16 z ZSzOI w Przemyślu.
Kolejne miejsca naszych uczniów:
Miłosz Delmanowicz  - 20 miejsce ( 5 pkt.),  Bartłomiej Szeląg – 24 ( 4,5 pkt.)
Sebastian Wac – 25 ( 4,5 pkt.),Bartosz Wac – 32 ( 4 pkt.) 
Dmitr Komarow – 34 ( 4 pkt.), Mariusz Łakomski – 47 ( 3 pkt.)
Wszyscy zdobywają szachowe szlify w MDK.
 
W grupie 36 osobowej grupie dziewcząt klasy I-III startowało 2 uczennice  najlepiej spisała się Anna Gdula zdobywając 7 punktów i zostając Wicemistrzynią ( wychowanka SKKS/MDK uczennica SPNr 4)  ale już na 6 miejscu z 6 punktami w tej grupie uplasowała się Aleksandra Ligęza ( wychowanka MDK uczennica SP Nr 6 zawodniczka MKS Polonia) .
 
W grupie  38 osobowej chłopców klas I-III startowało trzech uczniów szkół podstawowych 
z Przemyśla. Najlepiej w tej grupie spisał się Michał Mazur uzyskując 5 punktów  
(SKKS/MDK z SP Nr 15 ) zajmując 10 miejsce. Karol Kroczek ( MDK SP Nr 14 ) – 4 pkt. zajął miejsce 25 a Maksim Stańco (SKKS/MDK SP Nr 1) 3,5 pkt. miejsce 27.  
 
W grupie 39 dziewcząt klas IV-VI startowało 5 uczennic przemyskich szkół.
Najlepiej wypadła Alicja Siwy ( MDK SP Nr 4) zdobywając 4,5 pkt - miejsce 16, Blanka Białowąs ( SKKS/MDK SP Nr 4) 4,5 pkt miejsce 21 , Klaudia Rożek ( SP Nr 14) 4,5 pkt miejsce 22, Andżelika Lis ( SP Nr 14) 3 pkt miejsce 33 i Klaudia Godos ( SP Nr 14) 3 pkt miejsce 34. 

W 17 osobowej grupie dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych startowały dwie  uczennice przemyskich szkół. Miejsce trzecie zajęła Inga Białowąs ( ILO im. J.Słowackiego) zdobywając 7 punktów. Miejsce 5 wywalczyła Justyna Jeżak ( SKKS/MDK ILO im. J.Słowackiego).
 
W 27 osobowej grupie chłopców szkół ponadgimnazjalnych startowało dwóch uczniów przemyskich szkół. 11 miejsce wywalczył Gabriel Bożek ( SKKS/MDK ILO im.J.Słowackiego) a 12 Michał Sarzyński ( SKKS/MDK ILO im.J.Słowackiego).
 
W 38 osobowej grupie chłopców gimnazjów startowało 2 uczniów przemyskich gimnazjów. Paweł Jeżak ( SKKS/MDK Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów ILO) zdobywając 6 pkt. uzyskał 9 miejsce a 14 Artur Zubilewicz ( SKKS/MDK Gimnazjum Nr 3 )z 5 punktami. 
 

Ogłoszenia

Dodano: 04-04-2014

 
Medal 
Za Zasługi Dla Rozwoju Intelektualnego 


Dodano: 14-09-2013


 


Dodano: 09-09-2013

 Szachiści Biegają


Dodano: 16-11-2012


Dodano: 12-07-2012

Materiały do pobrania


Dodano: 23-02-2012

Osoby, Firmy,
Urzędy i Organizacje
Wspierające SKKS


Dodano: 04-06-2011

Szachy i Matematyka
8 hetmanów 
Kwadrat magiczny


Dodano: 30-10-2010

ODKRYWCY.PL
Matematykla dla wszystkich !


Dodano: 02-04-2010

Jakie są normy na kategorie szachowe?
Jak obliczyć czy zdobędziesz kategorię?
Ile trzeba punktów na kategorię?


Dodano: 10-01-2010


English version

Chess is a good learning of the logical thinking.
I think, therefore I am.


Dodano: 07-01-2010

Jesteś Członkiem naszego Klubu?
Uczysz się i  trenujesz pilnie?

Możesz otrzymać wsparcie!
Nagrodę! Stypendium!
Pokrycie kosztów udziału w turneju!